آلوما اسکی برای غلبه بر ناتوانی های جت اسکی ها طراحی شده است.

alumaskiشکل ۱: آلوما اسکی برای مقاصد تفریحی ساخته شده است، اما کاربردهای امداد و نجات و دفاعی نیز دارد.

جت اسکی ها توانایی عبور از آب راه های باریک را دارند، اما قطعا احساس راحتی هنگام عبور از رودخانه با بستر سنگی نخواهید داشت. قایق های فلزی نسبت به جت اسکی ها بدنه مقاومتری دارندو در حالی که چالاکی و مانور جت اسکی ها را ندارند. آلوما اسکی طراحی شده است تا در آن واحد پاسخگوی این دو نیاز باشد. فرم هندسی بدنه آن شبیه جت اسکی است با این تفاوت که بدنه آن از جنس آلومینیوم با ضخامت یک چهارم اینچ است.

alumaski-3شکل ۲: جنس بدنه آلوما اسکی از آلومینیوم و فرم بدنه آن شبیه جت اسکی است.

این شناور در بسیاری از محیط ها قابلیت عملیات دارد، اما به طور خاص برای فعالیت در رودخانه های کم عمق با بستر سنگی، که قایق های بزرگ و جت اسکی ها با بدنه فایبرگلاس توانایی عبور از آن ها را ندارند ساخته شده است.

موتور این شناور یاماها است با سیستم خنک کاری پایه آبی، سامانه تزریق سوخت الکترونیکی، ۱۰۵۲ سی سی، چهار سیلندر و چهار زمانه که توانایی تولید ۱۱۰ اسب بخار را دارد. شناور توانایی رسیدن با سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت را دارد.

alumaski-0

شکل ۳: عبور آلوما اسکی از رودخانه با بستر سنگی

alumaski-2

شکل ۴: نمایی از رو سازه آلوما اسکی

برای کاهش وزن شناور، اجزایی که ارتباطی با بدنه ندارند از جنس آلومینیوم گرید دریایی ۳/۱۶-inch ساخته شده اند. وزن کلی آن ۴۳۰ کیلوگرم است، و توانایی حمل ۴۵۴ کیلوگرم  سرنشین را نیز دارد. طول آن ۳٫۷ متر و عرضش ۱٫۵ متر است. در حال حاضر قیمیت این نوع جت اسکی که مجهز به بدنه آلومینیومی است حدود ۲۵ هزار دلار است.

alumaski-4

https://youtu.be/U6se7QpFk18

https://youtu.be/U6se7QpFk18

 

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :